איך לטוס לחו”ל ולהישאר קטוגנים

מחשבה ותכנון מראש הם שני תנאי מפתח להצלחה בתזונה שלנו, במיוחד בתחילת הדרך, כי שם זה הכי קריטי, ואם לא נקפיד על זה, אנחנו נמצא את עצמנו מהר מאד עושים קיטו “מלוכלך” – וצורכים כל מיני מוצרים מעובדים.

מי שעוקב אחריי כאן וקורא / צופה בתוכן שלי, יודע שאני תמיד ממליץ להתחיל את המסלול שלכם בתזונה עם קיטו “נקי” כמה שיותר, כזה שלא כולל בתפריט מעובדים בכלל ומתבסס על שומנים וחלבונים “נקיים”: בשר, דגים, ביצים וכולי…

ולמה אני מספר לכם את זה בכתבה שהכותרת שלה היא “איך מסתדרים בחו”ל”?

כי נסיעה לחו”ל מוציאה אותנו בדרך כלל מהשגרה שלנו ומהווה “איום” על אורך החיים הקטוגני שלנו – זה מתחיל כבר מהמטוס שהאוכל בו הוא בוודאי לא קטוגני, משם לנסיעות, למלון ומסעדות – שם לא תמיד נוכל למצוא את מקורות התזונה הקבועים שלנו, שיהיו זמינים לנו כמו בבית.

נסיעה לחו”ל, במיוחד בתחילת הדרך בתזונה, מהווה איום ממשי על סיכויי ההצלחה שלנו.

אז איך בכל זאת קטוגנים מסתדרים בחו”ל?

הטיסה והנסיעות הם החלקים המאתגרים מכולם, אבל גם כאן, בעזרת תכנון מראש נוכל להתגבר על המשוכה – אפשר לארגן אוכל שמותר בתזונה מראש – קופסא עם ביצים קשות נקניקיות ואפילו נקניקים קרים חתוכים – יכולים להיות נשנוש מעולה שסוגר פינה לזמן ארוך.

אח”כ במלון ובמסעדות הדברים הופכים להיות קצת קלים קצת יותר – יש הרבה חלבונים ושומנים זמינים, בטח אם טסתם ליעד אירופאי שם ארוחות במלון יכולות להיות גן עדן קטוגני עם אספקה בלתי נגמרת של בשרים, דגים, ביצים ועוד מעדנים שמותר לנו לצרוך בתזונה.

מתחילים או מתקדמים?

חשוב להבין שיש הבדל משמעותי בניסיון שלכם בתזונה. כמו שנאמר בראש הכתבה, אם אתם בתחילת דרככם, חשוב לשמור על קיטו “נקי” כמה שיותר, בלי מוצרים מעובדים ועם כמה שפחות פחמימות / סוכרים. אם אתם כבר מתקדמים ויודעים לשלוט בכניסה ויציאה שלכם מקיטוזיס, הדברים הרבה יותר קלילים, ואם חטאתם פה ושם באיזה שהוא מעדן “אסור”, אז דבר לא קרה ותוכלו לחזור בצ’יק לשגרה.

אם אתם מתקדמים, כמובן שתוכלו להצטייד מראש בלא מעט מוצרים קטוגנים שפיתחנו במיוחד עבורכם.

תיעוד קטן מיומיים ראשונים באתונה:

אז איך מסתדרים קטוגנים בחו”ל? בקלות – קבלו את התפריט שלי מהנסיעה האחרונה לאתונה:

  • בבוקר – ביצים, בייקון, נקניקיות
  • בין לבין – פרדו אספרסו ( אספרסו קר מוקצף, בלי כלום, אני תמיד לוקח איתי צ’וקיטו אחד בכיס, לכל צרה שלא תבוא 😉).
  • בערב – טאטאקי פילה בקר, עם פטריות כמהין. גבינת בורטה עם עגבניות שרי ומלא שמן זית. והיה גם דג פילה גרופר ברוטב חמאה ולימון… יאמי (שכחתי לצלם)

דאגתם לי? אני מבטיח לכם שלא נשארתי רעב.

בכל פינה אפשר למצוא משהו שמתיישב עם התזונה שלנו….קלללל.

לפוסט המקורי

עגלת קניות
דילוג לתוכן